Pradžia » Seksualinės pakraipos » Biseksualumas
Biseksualumas
loading...

Žmonės yra pripratę viską pradėti suvokti kaip dvilypiškumą: juoda-balta, gera-bloga, karšta-šalta. Į save žiūrima panašiai. Tad ir seksualinę orientaciją dažnai įprasta suvokti  tarp dviejų individų, kaip heteroseksualumą arba homoseksualumą. Bet ne visiems viskas taip paprasta, ir ne visi sugeba savo seksualinį potraukį sutalpinti į šias dvi sąvokas. Čia ir atsiranda biseksualumas.

biseksualumasBiseksualumą galima paprastai apibūdinti kaip seksualinį ir emocinį potraukį abiems lytims. Tačiau neverta skubėti ir, jei esate heteroseksualus, vos kilus mintims apie seksualinį nuotykį su tos pačios lyties atstovu, vadinti save buseksualiu. Pastaruoju metu televizija, žiniasklaida ir internetas yra perpildyti seksualinės tematikos informacija. Ypač pabrėžiami moterų homoseksualūs santykiai. Tad natūralu, kad ir mums gali kilti minčių apie homoseksualius nuotykius paprasčiausiai vien dėl smalsumo. Net jei mintys prives prie vienos nakties nuotykio su tokiu pat smalsuoliu ar smalsuole, vis dar nereikia baimintis dėl savo lytinės orientacijos. Mat yra nemažai žmonių, kurie prisipažįsta norintys išbandyti ar jau bandę lytiškai santykiauti su tos pačios lyties atstovu. Taigali būti gerai apgalvotas sprendimas, arba tiesiog pašėlusio vakarėliopadarinys.

Taipogi, klaidinga manyti, kad biseksualūs žmonės jaučia vienodą potraukį tiek vyrams, tiek moterims. Būtent dėl to atsiranda nuomonių, kad šį terminą reikėtų vartoti atsargiai, ir visgi stengtis žmonių santykius sutalpinti į dvi  sąvokas priklausomai nuo to, kuri lytis asmenybę traukia labiau. Tik vargu, ar tai nors kiek pagerintų biseksualių žmonių gyvenimą.

biseksualumasĮdomu yra tai, kad mokslininkai atskirai tiria moterų ir vyrų biseksualumą. Jutos universitete, JAV, atlikti tyrimai su moterimis rodo, kad beveik visos savanorės, save laikusios biseksualiomis, net praėjus 10 metų nuo tyrimo pradžios, vis dar jautė potraukį abiems lytims. Kitame tyrime, kurį atliko psichologai iš Šiaurės Vakarų universiteto bei Žalingų įpročių ir psichinės sveikatos centro Toronte, buvo tiriamas vyrų biseksualumas. Eksperimentas skyrėsi tuo, kad psichologai gilinosi ne į vyrų emocinę būklę, bet tyrė jų seksualinį susijaudinimą, naudodami tam tikrus sensorius. Eksperimento metu heteroseksualūs vyrai susijaudino tik žiūrėdami į moteriškus vaizdinius, bet ne į vyriškus, o homoseksualūs – žiūrėdami į vyriškus, ir tik truputį į moteriškus. Save laikančių biseksualais grupė pagal rezultatus pasidalino į dvi dalis – arba patyrė tą patį, ką homoseksualai, arba tai, ką heteroseksualai. Tad tyrėjai iškelė klausimą, ar biseksualumas vyrų tarpe iš vis egzistuoja. Tačiau kiti tyrėjai ir save laikantys biseksualiais asmenys linkę nesutikti su išvadomis, nes, jų nuomone, matuoti lytinį susijaudinimą yra paprasčiausiai per daug primityvu, kadangi tai neparodo meilės, prisirišimo ar susižavėjimo.



Balsavimas

Žiūrėta: 9867   |   Balsų: 22   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345