Pradžia » Seksas ir amžius » Seksas, kai Jums klimakterinis amžius
Seksas, kai Jums klimakterinis amžius
loading...

Tarp 45—55 metų fiziologinė moters kiaušidžių veikla pradeda iš lėto mažėti ir retėdamos mėnesinės visiškai baigiasi. Laipsniškas kiaušidžių funkcijos išnykimas sudaro klimakterinio moters gyvenimo laikotarpį. Prie lytinių liaukų funkcijos išnykimo sveikos moterys lengvai prisitaiko. Tačiau yra nemaža moterų, kurios šiuo laikotarpiu išgyvena įvairius vidaus sekrecijos liaukų sutrikimus.

Klimakteriniu laikotarpiu tokios moterys jaučia nemalonius pojūčius— bendrą nervingumą, silpnumą, prakaitavimą, pagreitintą širdies plakimą, skausmus įvairiose kūno vietose ir t. t.

Dažnai sutrinka mėnesinės. Jos pasikartoja nereguliariai, su didelėmis pertraukomis arba ilgu kraujavimu.
Manoma, kad klimakterinių sutrikimų priežastis — laikini nervų sistemos inervuojamųjų organų sutrikimai. Priemonės kovoti su šio laikotarpio negalavimais yra dar nelabai veiksmingos. Medicina deda pastangas išaiškinti klimakterinių negalavimų priežastį ir padėti šio amžiaus moterims.

Ilgas arba dažnas mėnesinis kraujavimas klimakteriniu laikotarpiu yra visuomet rimtas organizmo sutrikimas, todėl nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją-ginekologą ir patikrinti sveikatą. Moterims, vengiančioms patikrinti sveikatą, kyla   pavojus dėl užleisto vėžio ir kitų ligų.

Lytinių organų vėžio susirgimai yra sunkūs, o užleista forma bemaž nepagydoma. Gimdos ir kaklelio vėžys prasideda ilgą laiką trunkančiu gausiu baltųjų išsiskyrimu, ilgainiui pereinančiu į rudos spalvos, pagaliau grynai kraujuotas išskyras. Kraujuotų išskyrų pasirodymas dažniausiai yra jau toli pažengusio vėžio atvejis. Todėl moterims, kurioms išsi-skiria daugiau baltųjų, patariama tuoj pat kreiptis į gydytoją, nelaukiant kraujavimo.

Šia liga dažniausiai suserga vyresni žmonės, bet kartais serga ir palyginti jauni. Pradinės vėžio stadijos yra pagydomos chirurginiu būdu arba rentgeno spinduliais. Ankstyvųjų vėžio stadijų diagnostikai dukart per metus apžiūrimos įstaigų, įmonių bei fabrikų moterys. Šių apžiūrų tikslas - išaiškinti vadinamąjį ikivėžinį laikotarpį, tai yra aptikti įvairius auglius, opeles. Turintieji auglių žmonės laikomi specialioje įskaitoje, kartkartėmis tikrinami, gydomi ir prireikus operuojami.

Vėžys gali būti ir krūtų liaukose. Krūties sukietėjimas, skausmingumas, padidėjimas arba sumažėjimas, palyginus su kita krūtimi, turi atkreipti moters dėmesį ir paskatinti ją pasitarti su gydytoju-ginekologu arba chirurgu.

Medicina taip pat rūpinasi žmogaus amžiaus pailginimu. Vyresnėms nei 40 metų moterims reikia vengti rūkyti, vartoti alkoholį, aštrius valgius. Saikinga ir reguliari mityba apsaugo moterį nuo senatviško medžiagų apykaitos sutrikimo ir nereikalingo nutukimo. Reikia taip pat vengti dažnų lytinių santykių. Lytiniai organai šiuo moters gyvenimo laikotarpiu yra ypač jautrūs užkrėtimui. Lengvi sportiniai žaidimai, treniruotės, maudymasis vasaros metu upėse, jūrose bei ežeruose gerina moters sveikatą, savijautą, užgrūdina organizmą, sulaiko senatvišką raumenų atrofiją (nykimą). Ypač gerai organizmą veikia vasarą plačiai praktikuojamos turistinės kelionės. Atitrūkimas nuo nuolatinės gyvenamosios bei darbo vietos, keliaujant po gražiausias vietoves, stebint gamtą, augmeniją, žmones, jų papročius, kalbą, iš tikrųjų labai malonus poilsis.

Normaliai praleista jaunystė, atlikus daugelį įvairių pareigų, leidžia sulaukusiai senatvės moteriai ramiai pailsėti. Rūpesčiams dėl vaikų auginimo, auklėjimo bei visuomeniniam darbo krūviui mažėjant, moteris, įgijusi daug patyrimo, gali išnaudoti likusią gyvenimo dalį giliam savo praeities klaidų išanalizavimui, papildyti žinias, stebėti tolesnes gyvenimo vystymosi formas ir tapti autoritetinga jaunosios kartos mokytoja.


Balsavimas

Žiūrėta: 5390   |   Balsų: 9   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345