Pradžia » Kontracepcijos būdai » Įdomybės apie kontraceptikus
Įdomybės apie kontraceptikus
loading...

Šiai dienai 65 mln. moterų pasaulyje vartojakontraceptines tabletes.

Pirmuoju šaltiniu kontraceptinių hormonų buvogyvuliai. Norint gauti astrogeno paros dozę reikia apie pusės tonos kiauliųkiaušidžių.

Pirmųjų kontraceptikų šio tipo hormonųkoncentracija vienoje tabletėje tokia kaip dabar, visa pakuotė skirta 1 ciklui.

Pirmoji kontraceptinių piliulių vartojimoinstrukcija sudarė 120 žodžių; šiandien jų skaičius instrukcijoje pasiekia6000.

Pirmieji kontraceptinių  piliulių tyrimai prasidėjo 1950 m. PuertoRiko mieste.

Kiekviena ketvirta moteris Europoje naudojakontraceptines piliules.

Yra atvirkštinis ryšys tarp kontraceptiniųtablečių lygio vartojimo ir abortų skaičių šioje šalyje. Pavyzdžiui,Nyderlanduose, šalyje, kurioje plačiausiai naudojamos piliulės, užfiksuotalabai mažai abortų.

Naujo geriamojo kontraceptiko sukūrimo irišvystymo kaina - apie $100mln. Visas procesas užtrunka mažiausiai 10 metų  .

Žinome, kad kontraceptinės priemonės suhormonais padeda ne tik apsisaugoti nuo nėštumo, bet ir skiriamos kai kuriųligų gydymui.

 Kaiprodo apklausos, kontraceptinės tabletės (KT) yra vienas iš populiariausiųsaugojimosi nuo nėštumo būdų.

KT tikrai yra populiarios. Pacienčiųargumentas vienas - kontraceptinės tabletės joms atrodo patikimesnis, saugesnisapsisaugojimo būdas. Išgėrei tabletę - ir esi užtikrinta. Pavyzdžiui, gimdosspiralės daliai moterų nepriimtinos dėl psichologinių problemų: nenori, kadorganizme būtų svetimkūnis, kartais baiminasi, jog partneris ją jaus, kadsužalos penį. Tai nėra tiesa, bet moterys pilnos keisčiausių įsitikinimų.

Todėl ir yra tiek įvairių kontracepcijos būdų,kad moterys galėtų pasirinkti, kas joms priimtina ir geriausia sveikatai.

Palyginti su kitomis apsisaugojimo priemonėmis- kontraceptiniu žiedu, pleistru ar spirale, moterims tabletės ne itin patinkadėl to, kad reikia nepamiršti išgerti.

 Skirtingoms moterims - skirtingos problemos.Kitoms nepatinka, kad pleistras matosi, o žiedas atrodo nepatikimas, galvoja,kas iškris, nusisuks ir neapsaugos.

O dėl tablečių tiesiog reikia išsiugdytiįprotį - čia tas pats, kaip dantis išsivalyti ryte ar nusivalyti makiažą priešmiegą. Elementarūs dalykai. Pagaliau mūsų gyvenime egzistuoja šiuolaikinėspriemonės, su išmaniaisiais telefonais galima įsivesti priminimą.

 Kontraceptinės tabletės yra skiriamos dviemtikslais: pirmas - apsaugoti nuo nuo neplanuojamo nėštumo, o antras - išgydytitam tikrą negalavimą, sutrikimą, ligą, pavyzdžiui, sureguliuoti menstruacijųciklą, gydyti cistas bei endometriozę, premenstruacinį sindromą (PMS),skausmingas ir gausias mėnesines.

 Taigi,ne visoms moterims KT tinka. Jei buvo išrašyti kontraceptikai, o moteris nuolatjaučia galvos skausmą, maudimą širdies plote, galūnių tirpimą, išsiplečia kojųvenos, kontraceptikų vartojimą reikia kuo skubiau nutraukti. Tai susiję suširdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Kraujyje gali atsirasti trombų, o taipadidina pavojingų ligų - insulto, infarkto, taigi ir mirties - tikimybę.

Būna, jog geriant tam tikros sudėtieskontraceptines tabletes, organizme ima kauptis skysčiai. Todėl moteris jaučiasiišpurtusi, pabrinkusi. Tada, žinoma, reikia keisti kontraceptiką.

Skiriant bent kokios rūšies kontraceptinestabletes, yra trijų mėnesių adaptacijos laikotarpis. Tai reiškia, kadorganizmui reikia laiko prisitaikyti. Tų požymių negalima vadinti šalutiniu KTpoveikiu, tai yra normali organizmo reakcija: nedidelis pykinimas, krūtųmaudimas, patepliojimai, nuotaikų kaita. Tačiau ne visos moterys juos jaučia.

 Būna,jog moteris tą adaptacijos laikotarpį klaidingai suvokia - kaip šalutinįpoveikį ir nusprendžia, kad tabletės netinka. Todėl ir yra konsultacijos, kuriųmetu paaiškiname pacientei, ko ji gali tikėtis, kas vyksta organizme, kol šisprisitaiko prie hormonų pokyčių.



Balsavimas

Žiūrėta: 4528   |   Balsų: 0   |   Vidurkis:   dar neįvertinta
Įvertink: 12345